Bursa halı yıkama firmaları her yıl yeni makine parkuru kurmak zorundadır. Gelişen teknoloji artık daha kaliteli hizmet anlayışını tetiklemektedir. Bu tetikleme firma adına fayda getirmekte olup müşteri tarafından olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Bir çok halı yıkama firması sezonluk planlama ile yoluna devam ederken geriden gelen ve kurulma aşamalarını hızlıca tamamlayan firmalar ile aynı seviye de kalmaktadır.
Halı yıkama sektörü bir hayli rekabeti yüksek olmakta ve her ay yenilenme ihtiyacı duymaktadır. Gerek kaliteli halı yıkama şampuanları veya leke sökücüleri ve hatta yıkama makineleri sürekli eklentilerle daha üst seviyelere çıkartılmaktadır. Bu gelişimi takip etmek her halı yıkama firmasının planları arasında olmazsa olmazlardandır. Takip etmeyen ve sezonluk planlama ile çalışan firmaların çok kısa sürede sektörden çekildiğini görüyoruz. Bursa halı yıkama firmaları son yıllar da otomatik yıkama makinelerine geçiş yaparak Bursa halkına daha kaliteli hizmet sunmaya özen gösteren firmalardan oluşmaktadır.
Bursa’nın tüm ilçelerine hizmet veren halı firmaları kendilerini daha iyi ekipmanlar ile donatmak zorundadır. Bursa halı yıkama sektörün de önde gelen bir şehir olması bu firmaların gelişmesini zorunlu kılmıştır.